niedziela, 1 lipca 2018

Dzień Psa

Witajcie!

W dzisiejszym poście nieco o pewnych, bardzo popularnych czworonogach. Zwierzętach nazywanych najlepszymi przyjacielami człowieka od dawna. Istotach szczekających, o czarnym, mokrym nosie. Wiecie już o kogo chodzi? Dzisiaj mamy Dzień Psa!Na zdjęciu mój pies. Nie pozwalam
na kopiowanie i przerabianie tego zdjęcia.
Autorką zdjęcia jest właścicielka bloga.
 Jak co roku 1 lipca obchodzimy ten dzień na cześć naszych szczekających czworonogów. Jest to święto dość młode, gdyż powstało 11 lat temu z inicjatywy czasopisma Przyjaciel Pies, według mnie naprawdę ciekawego z którego dużo szło się dowiedzieć o psach. Jaki jest cel tego święta? Tego dnia mamy przypomnieć sobie o tym co dotyczy tych zwierząt.

 Jako pierwszy chciałabym poruszyć temat związany z psami i wakacjami. Czas ten wiąże się z tym, że więcej psów trafia do schronisk lub też jest porzucanych. Ostatnio widziałam filmik odnośnie tego. Mężczyzna zostawił psa w lesie i odjechał. Pies nie był przywiązany i widząc odjeżdżającego pana pobiegł za nim. Mężczyzna spanikował i stracił panowanie nad samochodem. Był wypadek. Pies wyciągnął pana z auta w porę zanim autem zajął się ogień. Szczekanie psa usłyszeli ludzie z lasu, którzy wezwali pomoc. Pies nie opuszczał pana i był przy nim nawet w szpitalu. Gdy jego właściciel odzyskał przytomność, pies ucieszył się. Ciekawi mnie zakończenie tego. Czy mężczyzna po dowiedzeniu się tego co się wydarzyło zmienił swoje postępowanie do psa, czy to przemyślał? Moja koleżanka widząc ten filmik powiedziała mi, że to powinno być przestrogą dla każdego komu przyszłoby na myśl porzucenie zwierzaka. 

 Po drugie coś co nawiązuje do pierwszego, ale dotyczy wakacji z czworonogiem. Coraz więcej jest miejsc, które możemy odwiedzić wraz ze swoim psem. To jest zdecydowanie na plus. Jeśli więc planujemy podróż ze swoim psem, powinniśmy pamiętać o paru rzeczach jak, np. miskach na jedzenie i picie, karmie, zabawkach dla psa itp. Ale bardzo ważne jest też zadbanie o to by pies jak najlepiej zniósł podróż, by w samochodzenie siedział zapięty w specjalne szelki. O tym możecie przeczytać na różnych stronach. Zatem jeśli planujemy spędzić wakacje wraz ze swoim psem - warto dowiedzieć się wcześniej, czy miejsce do którego się wybieramy pozwala na obecność naszego pupila. Jeśli tak, czas poczytać o odpowiednim przygotowaniu do wakacji z czworonogiem. Niestety istnieją i miejsca, gdzie pobyt wraz z naszym psem jest niemożliwy. Co wtedy? Według mnie najlepiej oddać na ten czas psa pod opiekę osoby, do której mamy pełne zaufanie i którą (co najważniejsze) pies zna. :)


 Na koniec chciałabym jeszcze o czymś napisać. Tego dnia, prócz Dnia Psa mamy jeszcze jedno święto. Jest nim Dzień Architektury. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć coś jeszcze o tych dniach to zapraszam do ciekawego artykułu pani Gabrielii -> TUA jak wy spędzacie ten dzień ze swoim pupilem? Przeznaczacie go na dłuższe spacery, wspólne zabawy, a może na pieszcoty i leniuchowanie? A może w ten dzień wasz pies dostaje swój ulubiony smakołyk z tej okazji? Piszcie, chętnie poczytam. ;)

9 komentarzy:

 1. Mimo, że jestem kociarzem, to staram się wspierać wszystkie akcje, które pomagają psom. Ludzie, którzy porzucają zwierzęta, powinni co najwyżej opiekować się kamieniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja. ;/ Bardzo się cieszę, gdy słyszę o ludziach którzy wspierają różne akcje dotyczące zwierząt. Takich ludzi powinno być jak najwięcej.

   Usuń
 2. Śliczny jest Twój pies! Ja też jestem kociarą, ale ten psiak ma coś w sobie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć :) długo szukałam jakiegoś ciekawego i dobrze prowadzonego bloga o zwierzętach i w końcu na taki trafiłam :)
  Psiak na zdjęciu bardzo fajny.
  Wstyd się przyznać ale nie wiedziałam o tym święcie XD
  Na następny raz trzeba to sobie zapamiętać bo mój pies się na mnie obrazi XD

  OdpowiedzUsuń
 4. Do dziś nawet nie wiedziałem że dzień psa w ogóle istnieje w tym kraju.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój psiak ma ustalone urodziny na 1 lipca, bo prawdopodobnie urodził się jakoś na początku lipca, a mi się nie chce kupować dwóch prezentów xd

  OdpowiedzUsuń